Panel logowania
EN PL
Logowanie nie powiodlo się, spróbuj ponownie.
Nie znaleziono twojego adresu mailowego w bazie członków.
Hasło zostało pomyślnie wysłane a twój adres e-mail
Zapomniałeś hasła?

„Biznes a prawa człowieka – współczesny stan dyskusji” – publikacja
wróć do aktualności

23 marca, 2017

Serdecznie zapraszamy do lektury publikacji „Biznes a prawa człowieka – współczesny stan dyskusji” podsumowującej projekt o tej samej nazwie, realizowany od kwietnia do grudnia 2016 r. przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, dzięki wsparciu Polskiej Rady Biznesu.

W ramach projektu, odbyło się m.in. dziesięć wykładów otwartych połączonych z dyskusją na tematy z pogranicza biznesu i ochrony praw człowieka wygłoszonych przez prawników i prawniczki HFPC.

– Lektura publikacji, stanowiącej pokłosie tych wykładów, umożliwia udzielenie odpowiedzi na pytania o to, kiedy biznes odpowiada za naruszenia praw człowieka, a także kiedy biznes może powoływać się na prawa człowieka jako tarczę w relacjach z państwem – mówi Adam Ploszka, prawnik HFPC i redaktor naukowy publikacji.

– Jestem przekonany, że publikacja ta, poruszająca wiele ważnych tematów z pogranicza prawa i biznesu, pobudzi do głębszej refleksji i szerszej debaty nad zagadnieniem wzajemnych związków między biznesem a prawami człowieka w Polsce – mówi Jacek Szwajcowski, Prezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu.

Publikacja dostępna jest tutaj.

archiwum: