Panel logowania
EN PL
Logowanie nie powiodlo się, spróbuj ponownie.
Nie znaleziono twojego adresu mailowego w bazie członków.
Hasło zostało pomyślnie wysłane a twój adres e-mail
Zapomniałeś hasła?

„Biznes a prawa człowieka” – wspólny projekt PRB i HFPC
wróć do aktualności

13 kwietnia, 2016

Wspólny projekt Polskiej Rady Biznesu i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

„Biznes a prawa człowieka – współczesny stan dyskusji” – to tytuł projektu, którego realizację rozpoczęły Polska Rada Biznesu i Helsińska Fundacja Praw Człowieka i, w marcu 2016 r..

„Projekt nawiązuje do dotychczasowej współpracy pomiędzy HFPC a PRB, której efektem było powstanie kilku bardzo dobrze ocenionych raportów poświęconych funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości” – mówi Jacek Szwajcowski, Prezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu. „Jestem przekonany, że również raport który powstanie w ramach projektu ‘Biznes a prawa człowieka’ zintensyfikuje debatę nad tym zagadnieniem w Polsce” – podkreśla Jacek Szwajcowski.

W ramach projektu „Biznes a prawa człowieka – współczesny stan dyskusji” odbędzie się 12 wykładów połączonych z dyskusją na tematy z pogranicza biznesu i ochrony praw człowieka. Celem projektu jest zrekonstruowanie współczesnego stanu dyskusji wokół praw człowieka w kontekście funkcjonowania biznesu oraz edukacji uczestników wykładów o współczesnych wyzwaniach dla biznesu jakie wynikają z praw człowieka. Wnioski płynące z wykładów zostaną zawarte w raporcie wydanym na koniec projektu.

„W trakcie wykładów chcemy skupić się na dwóch zagadnieniach, wokół których koncentruje się współczesna dyskusja, tj. kiedy biznes odpowiada za naruszenia praw człowieka oraz kiedy biznes może powoływać się na prawa człowieka jako tarczę w relacjach z państwem” – mówi Danuta Przywara Prezes Zarządu HFPC.

Najbliższe spotkania poświęcone wprowadzeniu do problematyki, zagadnieniu odpowiedzialności za naruszenia praw człowieka przez biznes oraz ochronie sygnalistów odbędą się w kwietniu i maju. Druga część projektu będzie kontynuowana od października do końca roku. Data pierwszego spotkania w ramach projektu zostanie wkrótce opublikowana na stronie PRB i HFPC

archiwum: