Panel logowania
EN PL
Logowanie nie powiodlo się, spróbuj ponownie.
Nie znaleziono twojego adresu mailowego w bazie członków.
Hasło zostało pomyślnie wysłane a twój adres e-mail
Zapomniałeś hasła?

Dzień Kariery zwieńczył kolejną edycję Programu Kariera
wróć do aktualności

30 listopada, 2016

Tegoroczny Dzień Kariery był podsumowaniem już 13. edycji Programu Kariera. Wykłady, panel dyskusyjny i wręczenie pamiątkowych dyplomów zgromadziły bardzo liczną grupę studentów i absolwentów, którzy brali udział w programie i spore grono Członków Polskiej Rady Biznesu.

Jacek Poświata, Dyrektor Zarządzający Bain & Company w Polsce rozpoczął wydarzenie wykładem. Dotyczył on najważniejszych aspektów zarządzania firmą. Wspomniał o trzech filarach, bez których trudno jest osiągnąć sukces: przedsiębiorczość, frontline obsession (obsesja pierwszej linii czyli patrzenie na firmę oczami klienta) i podejście właścicielskie pracownika do firmy składają się na funders mentality. Zdaniem Jacka Poświaty większość problemów, także w polskich przedsiębiorstwach, wynika z kwestii wewnętrznych, a nie zewnętrznych. Dlatego ważne, aby od początku firma wiedziała jakie przesłanie ma nieść do klienta. Bardzo istotne, aby pracownicy, którzy mają styczność z klientem, identyfikowali się z firmą, byli jej częścią. Po wykładzie młodzi słuchacze chętnie korzystali z możliwości zadawania pytań.

Drugi wykład poprowadził Jacek Olechowski, Prezes Zarządu MEDIACAP SA. Już na wstępie zaznaczył, że choć będzie mówił o społecznej odpowiedzialności biznesu, nie należy spodziewać się standardowych formułek o budowaniu wizerunku i skutecznych działaniach marketingowych. Jako punkt wyjścia Jacek Olechowski przywołał słynną maksymę Miltona Friedmana – „the business of business is business”, a później zaczął z nią polemizować. Starał się uzmysłowić zgromadzonym, że można być skutecznym przedsiębiorcą, pozostając dobrym człowiekiem. Porównał świat do jednego wspólnego projektu, w którym każdy może zrobić coś, co uczyni nasze otoczenie lepszym. Skala działania zależy od naszych możliwości, ale to oznacza, że ludzie, którzy osiągnęli sukces mogą (i powinni) robić więcej.

Laureaci Programu Kariera przyjęli wykład z dużym entuzjazmem. Po przemówieniu wywiązała się dyskusja, a część zgromadzonych wyraziła żywe zainteresowanie dołączeniem do programu Global Dignity, w którym uczestniczy Jacek Olechowski.

Następnie na uczestników Dnia Kariery czekał główny punkt programu czyli panel dyskusyjny z udziałem Władysława Frasyniuka, Dariusza Rosatiego, Michała Boniego oraz Jerzego Kwiecińskiego. Dyskusję moderował Główny Ekonomista Polskiej Rady Biznesu, Janusz Jankowiak. Relację z panelu można znaleźć tu.

Po przerwie na lunch, uczestnicy Dnia Karery mieli szansę zapoznać się z wynikami Badania Programu Kariera, które przeprowadził Aon Hewitt, partner programu. Kluczowe wyniki, obrazujące zadowolenie uczestników z praktyk prezentują się lepiej niż przed rokiem. Wskaźnik zaangażowania i wskaźnik satysfakcji wyniosły 81 proc. co w obu przypadkach oznacza wzrost o 8 punktów procentowych w porównaniu z 12. edycją. Jako najlepsze programy stażowe, laureaci wskazali OEX S.A. i Cenatorium Sp. z o.o.

Zwieńczeniem dnia było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Laureaci mieli również okazję zapozować do wspólnej fotografii z Jackiem Szwajcowskim, Prezesem Polskiej Rady Biznesu i Danielą Piotrowską, Dyrektorem Generalnym stowarzyszenia.

archiwum: