Panel logowania
EN PL
Logowanie nie powiodlo się, spróbuj ponownie.
Nie znaleziono twojego adresu mailowego w bazie członków.
Hasło zostało pomyślnie wysłane a twój adres e-mail
Zapomniałeś hasła?

Gala finałowa piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta
wróć do aktualności

16 maja, 2016

16 maja 2016 roku w budynku Ufficio Primo w Warszawie odbyła się uroczysta Gala finałowa piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Podczas tego wyjątkowego wieczoru uhonorowaliśmy wybitne postacie tegorocznych Laureatów Nagrody. Polska Rada Biznesu już piąty rok z rzędu przybliża całemu społeczeństwu sylwetki niesamowitych ludzi: działaczy społecznych, przedsiębiorców i wizjonerów, którzy osiągają ponadprzeciętne sukcesy w swoich dziedzinach i mogą stanowić wzór do naśladowania dla młodego pokolenia i wszystkich aktywnych zawodowo Polaków. Jest to wspaniały wyraz patriotyzmu gospodarczego ze strony Członków naszej organizacji, którzy wspierając rozwój polskiej myśli filantropijnej, wizji, innowacji i przedsiębiorczości działają na rzecz lepszej przyszłości Polski i Polaków.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to w tej chwili bez wątpienia najbardziej prestiżowe nagrody biznesowe w Polsce. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że w ciągu 5 lat udało nam się stworzyć projekt tak dobrze wpisujący się w misję Polskiej Rady Biznesu jaką jest wzrost gospodarczy Polski poprzez rozwój przedsiębiorczości.

Laureaci tegorocznej edycji Nagrody wcielają w życie wartości „Wierzyć. Działać. Dawać”, które odpowiadają trzem kategoriom, w jakich przyznawana jest Nagroda. Wszyscy jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich pracy i osiągnięć.

Oto sylwetki tegorocznych Laureatów:

W kategorii „Sukces

Dariusz Miłek - Prezes i twórca potęgi działającej na rynku obuwia Grupy CCC, która jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem butów w Europie. CCC w ciągu roku sprzedaje ponad 32 mln par obuwia w 16 krajach. Zatrudnia 7 tys. osób w Polsce i 11 tys. w całej grupie kapitałowej. Jest właścicielem największego i najbardziej nowoczesnego tego typu centrum logistycznego w Europie Środkowej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach. Z powodzeniem inwestuje w ludzi i ich marzenia m.in. poprzez sponsoring sportu. CCC aktywnie promuje zawodowe grupy sportowe: drużynę ekstraklasy koszykówki kobiet CCC Polkowice oraz zawodową grupę kolarską.

W kategorii „Wizja i Innowacje

Tomasz Kułakowski – Współzałożyciel i Prezes firmy CodiLime. Jak nikt dotąd potrafił obrócić akademickie sukcesy naszych matematyków i informatyków w biznesowe sukcesy u najbardziej wymagających, globalnych klientów. Firma CodiLime powstała w 2011 roku. Obecnie zatrudnia w Polsce i Kalifornii ponad 150 najlepszych polskich matematyków i informatyków. CodiLime rozwija i wdraża u klientów własne produkty bazujące na sztucznej inteligencji. Firma zajmuje się m.in. głębokim uczeniem maszynowym, zarządzaniem rozległymi sieciami komputerowymi oraz bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych. W wolnym czasie, na zlecenie rządu USA, ratuje chore walenie. Swoje usługi świadczy przede wszystkim w USA, Japonii i Izraelu m.in. takim dla takich firm jak: NTT, Hitachi, Intel, Nielsen, NVIDIA, Juniper Networks, AT&T, Mirantis, Gigaspaces, Stratoscale. Zlecenia zagraniczne przynoszą niemal 100% przychodów CodiLime.

W kategorii „Działalność Społeczna

Dr Anita Kucharska-Dziedzic - Pomysłodawczyni i Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, które zajmuje się edukacją, prewencją, interwencjami i pomocą skierowaną przede wszystkim do kobiet, będącymi ofiarami przemocy domowej. To ważny, często pomijany i ukrywany w społeczeństwie problem, który w Polsce wciąż nie doczekał się wystarczających uregulowań prawnych i skutecznej pomocy dla ofiar. Z opublikowanego niedawno raportu unijnej Agencji Praw Podstawowych "Przemoc wobec kobiet w UE” płyną bardzo niepokojące wnioski: dwie na trzy ofiary przemocy w Polsce nawet nie próbują zgłaszać przestępstwa czy prosić o systemową pomoc. Kierowane przez Anitę Kucharską Stowarzyszenie BABA działa w ramach 13 placówek na terenie województwa lubuskiego oraz zróżnicowanych programów pomocowych, które w latach 2014-2015 pomogły 3,5 tys. ofiarom przestępstw, pozwoliły przeszkolić w niesieniu pomocy 16 tys. młodych ludzi, a także wydać ponad 300 tys. sztuk publikacji edukacyjnych.

Nagroda Specjalna

Andrzej Czernecki był wizjonerem i wybitnym przedsiębiorcą na skalę światową. Stworzył Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC, która wspiera edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wiejskich na rzecz której przeznaczył połowę swojego majątku szacowanego na kilkaset milionów złotych. Głównym celem fundacji jest wyrównywanie szans poprzez wspieranie uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Co roku EFC finansuje 80 nowych trzyletnich stypendiów absolwentom gimnazjów, umożliwiając im naukę w najlepszych liceach w Polsce. Uczniowie z terenów wiejskich, którzy zdali egzaminy do elitarnych liceów w dużych polskich miastach, mogą liczyć na stypendium i opiekę przez cały okres trwania nauki. Kryteria rekrutacji to: średnia ocen minimum 4.5, pochodzenie z miejscowości do 30 tys. mieszkańców, dochód w rodzinie poniżej 900 zł netto na osobę. Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego to 400 Stypendystów Programu Marzenie o Nauce w ostatnich 5 latach, 16 milionów złotych przeznaczonych na cele statutowe, ponad 100 warsztatów dla stypendystów, 45 tys. godzin lekcyjnych języka angielskiego i 87 tys. km przejechanych przez Koordynatorów regionalnych. To jedna z największych fundacji w Polsce posiadająca fundusz wieczysty. Zobowiązanie do oddania na cele charytatywne za życia lub po śmierci co najmniej połowy swojego majątku, tzw. Giving Pledge na całym świecie podpisało 141 miliarderów. W Polsce gest Andrzeja Czerneckiego jest zjawiskiem nowym, ale może być inspiracją do podejmowania podobnych działań dla polskich przedsiębiorców.

archiwum: