Panel logowania
EN PL
Logowanie nie powiodlo się, spróbuj ponownie.
Nie znaleziono twojego adresu mailowego w bazie członków.
Hasło zostało pomyślnie wysłane a twój adres e-mail
Zapomniałeś hasła?

Prezentacja Raportu „Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce” przygotowanego przez Fundację Liderek Biznesu
wróć do aktualności

23 czerwca, 2016

W czwartek, 23 czerwca, w siedzibie Polskiej Rady Biznesu odbyło się spotkanie Fundacji Liderek Biznesu. Zaproszonym gościom zaprezentowana została druga edycja raportu „Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce”. Polska Rada Biznesu jest partnerem przedsięwzięcia. Szczegółowe omówienie wniosków z badania poprzedziło debatę nad efektywnym wspieraniem polityki różnorodności.

Po przywitaniu zgromadzonych, Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, wskazała najważniejsze idee, które przyświecają działalności organizacji, omówiła jego misję i najważniejsze działania. Raport „Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce” doskonale wpisuje się w filozofię Fundacji, jako jedyny projekt w kraju tak kompleksowo przybliżający problem dysproporcji w obsadzie najwyższych stanowisk w czołowych firmach działających na polskim rynku. Badanie wykazało, że udział kobiet w radach nadzorczych i zarządach spółek nie zmienił się znacząco w okresie 2012 – 2015. Największy niedobór kobiet na wysokich stanowiskach zaobserwowano w spółkach skarbu państwa. Najliczniej reprezentowane są natomiast w przedsiębiorstwach notowanych na NewConnect. Niestety ogólny udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek giełdowych wyniósł w 2015 roku zaledwie 16,05 proc.

Zaobserwowana nierówność stała się asumptem do poruszenia w czasie debaty trudnych tematów związanych z dostępem kobiet do najwyższych stanowisk. Prowadząca dyskusję Alicja Kornasiewicz, Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Liderek Biznesu i Członkini Polskiej Rady Biznesu pytała swoich gości m.in. o przyczyny oporów przed realizowaniem polityki równościowej oraz najbardziej efektywne mechanizmy, które mogłyby tę politykę wspierać.

Spotkanie zwieńczyły pytania od zgromadzonych gości i zapowiedź kolejnych edycji raportu.

Galeria

archiwum: