Panel logowania
EN PL
Logowanie nie powiodlo się, spróbuj ponownie.
Nie znaleziono twojego adresu mailowego w bazie członków.
Hasło zostało pomyślnie wysłane a twój adres e-mail
Zapomniałeś hasła?

Spotkanie z przedstawicielami firm uczestniczących w 13. edycji Programu Kariera
wróć do aktualności

20 czerwca, 2016

W poniedziałek, 20 czerwca, w siedzibie Polskiej Rady Biznesu odbyło się spotkanie z przedstawicielami działów HR firm, które przyjmą stażystów w ramach 13. edycji Program Kariera. Celem dyskusji było wskazanie najważniejszych czynników warunkujących sukces programu i omówienie najlepszych praktyk wpływających na obustronną satysfakcję jego uczestników – stażystów i przedsiębiorców.

Po powitaniu gości, prowadzący spotkanie – Pan Marian Owerko, Wiceprezes Zarządu PRB – przybliżył idee, które przyświecały pomysłodawcom Programu i do dziś pozostają fundamentem jego popularności. Celem przedsięwzięcia jest kreowanie najzdolniejszym studentom szans na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego już na samym początku kariery. Korzyścią dla firm jest możliwość zrekrutowania przyszłych pracowników spośród ściśle wyselekcjonowanych kandydatów. W tym roku do Programu Kariera zgłosiło się 30 przedsiębiorstw, a na jedno miejsce stażowe aplikowało średnio ponad 7 osób (7,3). Marian Owerko podkreślał, że choć niezmiernie istotne jest stałe zwiększanie liczby firm biorących udział w projekcie, to szczególny nacisk powinien być kładziony na podnoszenie jakości samych programów stażowych.

Wskazówki dotyczące kierunków, w których powinny ewoluować staże, uczestnicy otrzymali dzięki omówieniu wyników badań przeprowadzonych przez AON Hewitt. Edward Stanoch i Magdalena Warzybok wskazali wartości, których szukają u potencjalnych pracodawców studenci i absolwenci wkraczający na rynek pracy. Wyniki ankiety pozwoliły zdiagnozować różnice w oczekiwaniach „Millannialsów” i poprzednich pokoleń, a co za tym idzie – dopracować formułę programu, dostosowując jego założenia do ambicji, planów oraz potencjału uczestników.

O konieczności dalszej współpracy w obszarze zwiększania efektywności programu mówiła również Pani Daniela Piotrowska, Dyrektor Generalny PRB. Spotkanie z całą pewnością nie było ostatnim, na którym poruszone zostały najistotniejsze kwestie związane z rozwojem Programu Kariera. Kolejną okazją będzie koniec procesu rekrutacji kandydatów zaplanowany na wrzesień.

Galeria

archiwum: