Panel logowania
EN PL
Logowanie nie powiodlo się, spróbuj ponownie.
Nie znaleziono twojego adresu mailowego w bazie członków.
Hasło zostało pomyślnie wysłane a twój adres e-mail
Zapomniałeś hasła?

Uroczyste spotkanie z udziałem Laureatów piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta
wróć do aktualności

10 czerwca, 2016

9 czerwca 2016 r. w siedzibie Polskiej Rady Biznesu odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem Laureatów, Mecenasów i Członków Kapituły piątej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Gościem honorowym spotkania był prezydent Lech Wałęsa.

Zwycięzcami tegorocznych Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta są: w kategorii "Sukces" Dariusz Miłek - twórca potęgi działającej na rynku obuwia Grupy CCC, w kategorii "Wizja i Innowacje" Tomasz Kułakowski – prezes spółki CodiLime odnoszącej wspaniałe sukcesy dzięki talentowi polskich matematyków i informatyków, w kategorii "Działalność Społeczna" dr Anita Kucharska-Dziedzic - pomysłodawczyni i prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, udzielającego pomocy dla kobiet będących ofiarami przemocy domowej. W tym roku 20 osobowa Kapituła Nagrody przyznała także nagrodę specjalną. Pośmiertnie uhonorowany nią został Andrzej Czernecki oraz jego fundacja wspierająca edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wiejskich, na rzecz której przeznaczył połowę̨ swojego, szacowanego na kilkaset milionów złotych, majątku.

„Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta honorują tych, którzy swą postawą, pracą i osiągnięciami rozwijają Polskę i promują polską przedsiębiorczość. To niezwykle istotny projekt Polskiej Rady Biznesu i w kolejnych latach będziemy go kontynuować” - powiedział podczas czwartkowego spotkania Jacek Szwajcowski, Prezes Polskiej Rady Biznesu.

"Członkostwo w Kapitule Nagrody to przywilej, ale także trudny obowiązek dokonywania selekcji spośród setek zgłoszeń, które przedstawiają niezwykłe i imponujące historie sukcesów polskich przedsiębiorców i działaczy społecznych. Tym bardziej cieszę się, że każdego roku do naszego grona dołączają Laureaci ostatniej edycji, tworząc w ten sposób unikalną grupę, w której doświadczenie współgra z nowoczesną wizją, odwagą, wiedzą i wrażliwością społeczną. Wierzę, że właśnie te cechy będą stanowiły nie tylko o jakości kolejnych edycji Nagrody, ale także o przyszłości polskiej przedsiębiorczość" - dodał Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody i Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 50 osób: Członków Polskiej Rady Biznesu. Kapituły Nagrody, jej Mecenasów, a także Laureatów minionych lat. Gościem honorowym spotkania był prezydent Lech Wałęsa.

Galeria

archiwum: