Ruszyła 13. edycja Nagrody PRB!

Wystartowała 13. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu. O tym, jakie są kategorie i kogo można zgłosić opowiedział w Dzień Dobry TVN Krzysztof Kulig, Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

 

Nagroda Polskiej Rady Biznesu

Już trzynasty rok z rzędu Polska Rada Biznesu spośród setek nominacji z całej Polski wyróżni najwybitniejszych polskich przedsiębiorców, innowatorów i społeczników.

– 19 listopada to bardzo ważna data dla nas, bo to początek 13. edycji nagrody Polskiej Rady Biznesu. Można już zgłaszać kandydatury. To bardzo prosty proces, bo wystarczy wejść na stronę internetową nagrodaprb.pl i wypełnić formularz. Bardzo nam zależy na tym, żeby te zgłoszenia przychodziły z całej Polski, z różnych źródeł, ponieważ chcemy promować organizacje, a właściwie osoby, które stoją za tymi przedsiębiorstwami. Są wspaniałe polskie firmy, które odnoszą sukces w całej Europie, są bardzo innowacyjne, z ich produktów czy usług korzysta pół Europy, a my ich nie znamy w ogóle. Ważne, żebyśmy mieli okazję je poznać – powiedział Krzysztof Kulig, Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

Biznesowe Oskary

Do 12 stycznia 2024 roku każdy może zgłosić swoje nominacje poprzez formularz internetowy.

– To jest bardzo ważne w tej nagrodzie, że my nie nagradzamy organizacji, tylko my nagradzamy ludzi. To jest takie święto przedsiębiorczości, rozumianej nie tylko jako osiągnięcie bardzo ambitnego celu, ale również jako umiejętność zarażenia tą pasją innych ludzi, stworzenia miejsc pracy – wskazał gość TVN. – W trzech kategoriach, które mamy, czyli „Sukces”, „Wizja i innowacje” oraz „Działalność społeczna”, wszyscy laureaci charakteryzują się tą przedsiębiorczością. W zeszłym roku w kategorii „Sukces” zwyciężyła Marta Półtorak, twórczyni firmy Marma Polskie Folie. To wiodący producent folii, które wydają się bardzo trudnym produktem, bo wszyscy mówimy teraz o ochronie środowiska. Okazuje się, że można tworzyć produkt, który jest niezwykle potrzebny, a jednocześnie robić to w sposób odpowiedzialny i zgodnie z normami środowiskowymi – przyznał Krzysztof Kulig.

1 marca przyszłego roku nastąpi ogłoszenie finalistów w trzech kategoriach, a 27 maja odbędzie się uroczysta gala i ogłoszenie laureatów.

Na antenie TVN będzie wielka gala, rozdanie nagród, więc zapraszam do oglądania – podkreślił Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

 

Zobacz również

Biznes apeluje do Ministra Sprawiedliwosci o walkę z fake newsami

10 lipca 2024

Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, Polską Radą Biznesu oraz Związkiem Banków Polskich zaapelowały do Ministra Sprawiedliwości o zdecydowaną walkę z publikowanymi fałszywymi informacjami (fake news) oraz mową nienawiści (hate speech) w świecie wirtualnym. „Wirtualna agresja napędzana poczuciem bezkarności i braku odpowiedzialności za słowa niejednokrotnie przekształca się w rzeczywiste […]

czytaj więcej

Polscy twórcy nie gęsi, swoje treści mają… i powinny być one chronione prawem autorskim

4 lipca 2024

Polska Rada Biznesu wyraża swoje pełne poparcie dla apelu polskich wydawców, redakcji i dziennikarzy o wprowadzenie koniecznych zmian w ustawie dotyczącej prawa autorskiego, która obecnie znajduje się w Senacie.   Praca twórców, dziennikarzy i redakcji nie może być bezpłatną treścią, którą giganty technologiczne – Google, Microsoft czy Meta/Facebook – mogą dowolnie i bezkarnie wykorzystywać. Polskie […]

czytaj więcej

Forum finansowania mikro, małych i średnich przedsiębiorców

17 czerwca 2024

Związek Banków Polskich we współpracy z kluczowymi organizacjami rynku biznesu w Polsce, w tym Polską Radą Biznesu, oraz pod patronatami m.in.: Ministra Rozwoju i Technologii i Komisji Europejskiej, serdecznie zaprasza wraz z Partnerami Branżowymi na Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców, które odbędzie się 3-4 lipca w Sound Garden Hotel Warsaw. Tematem przewodnim najbliższego Forum będą „Finanse dla […]

czytaj więcej
en/pl


^